polskie rekordy

O nas

Bo Polska jest piękna i ciekawa!

Promujemy ludzi z pasją i niecodzienne przedsięwzięcia.

Serwis Polskie Rekordy i Osobliwości powstał na bazie wydawanego od 2000 roku księgi Polskie Rekordy i Osobliwości - Kronika Rabkolandu. Polacy  ustanawiają wiele rekordów, również tych o randze światowych i europejskich. Postanowiliśmy tę wiedzę zebrać i usystematyzować. 

Celem portalu jest przedstawienie i stałe uaktualnianie informacji o rekordach i osobliwościach. Mamy nadzieję, że będzie to równie interesujące dla Was, jak dla nas już od ponad 10 lat.

Dzięki szybko postępującej informatyzacji naszego kraju, z przyjemnością możemy zaprezentować nasze przepastne zbiory i archiwa, które same w sobie są rekordową w Polsce bazą wiedzy o rekordach i osobliwościach. Strona jest więc rekordowa sama w sobie. Oprócz funkcji informacyjnych portal Polskie Rekordy i Osobliwości pełni funkcje społecznościowe, jest miejscem dyskusji i wymiany informacji o rekordach. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej zdopinguje to nas do ustanawiania nowych lub poprawiania już istniejących wyników. Zamieszczanie komentarzy zostało przez nas maksymalnie uproszczone w oparciu o aktualne trendy. Wszyscy posiadający konto na Facebooku, Yahoo lub Aol mogą zamieszczać komentarze do rekordów logując się poprzez wspomniane serwisy.

Chcemy, aby strona stała się kompendium wiedzy o polskich rekordach. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wiele rekordów jest “żywych”, jak np. stale powiększające się kolekcje, czy powstające coraz to wyższe i większe budynki, dlatego liczymy, że będziecie dostarczać nam wszelkich informacji, które powinny być na stronie zaktualizowane lub się po prostu na niej znaleźć.

Znakomita większość rekordów została przez nas skontrolowana osobiście, część na podstawie zgłoszeń rekordów z odpowiednią dokumentacją fotograficzną, zdjęciową i z poświadczeniem kilku instytucji. Nie przyjmujemy rekordów na “słowo honoru”.

Nieocenioną rolę pełnią nasi członkowie oraz sympatycy, którzy nieustannie kontrolują swoje najbliższe otoczenie i na bieżąco wysyłają nam materiały dotyczące rekordów ze swojej okolicy. Wiele rekordów znaleźliśmy dzięki stałemu monitoringowi ogólnopolskich mediów. Wiele z nich jest także “naj” w swojej kategorii. Jeśli więc mają Państwo wiedzę, że coś jest większe, mniejsze lub ktoś jest w posiadaniu większej kolekcji prosimy o kontakt z nami w celu weryfikacji.

Po co to robimy? Aby docenić wysiłek osób, które chcą w czymś się wykazać, czegoś dokonać, pokonać swoje słabości. O ich wyczynach może się dowiedzieć każdy, a przecież właśnie na tym im zależy. Ludzi chcą ustanawiać nowe rekordy, pokazać innym swoje talenty, wypromować siebie, swój zakład pracy, stowarzyszenie, klub, miejscowość, a nawet kraj.

Bo Polska jest piękna i ciekawa, a stanowimy o tym my sami!

 

Życzymy udanej zabawy

Kontrolerzy Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych

Polskie Rekordy i Osobliwości - Księga Rabkolandu.